Chuck hakkındaki konuları görmek ve linklerden yararlanmak için lütfen üye olun...

CHUCK-TR Yönetimi.
Chuck hakkındaki konuları görmek ve linklerden yararlanmak için lütfen üye olun...

CHUCK-TR Yönetimi.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welcome to Intersect

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» Sınırsız Muhabbet V
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeÇarş. Şub. 08, 2012 6:44 pm tarafından _MuSTy_

» Chuck 4x10
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeÇarş. Ara. 01, 2010 12:11 am tarafından guleryvs

» "X" Kişiye Gönderme
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 4:01 pm tarafından lana lang

» Chuck 4x9
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 1:54 pm tarafından guleryvs

» Kurban Bayramınız Kutlu olsun...
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:05 pm tarafından cHuck4ever

» Chuck 4x8
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 1:35 pm tarafından guleryvs

» İngilizce son harften kelime
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeSalı Kas. 09, 2010 7:56 pm tarafından pierce_town

» Üzgünüm çünkü..
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeCuma Kas. 05, 2010 6:13 pm tarafından cHuck4ever

» Bu isim senin neyin oluyor
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeCuma Kas. 05, 2010 6:07 pm tarafından cHuck4ever

» son harften kelime türetmececilik=))
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeCuma Kas. 05, 2010 6:05 pm tarafından cHuck4ever

» Chuck 4x7
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeSalı Kas. 02, 2010 7:53 pm tarafından guleryvs

» Chuck4x6
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 8:22 pm tarafından guleryvs

» Chuck 4x5
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeSalı Ekim 19, 2010 8:22 pm tarafından guleryvs

» 2010'dan Geriye Sayalım..
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimePtsi Ekim 18, 2010 8:19 pm tarafından higgi_giggi

» *aNkaRock* (:
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeÇarş. Ekim 13, 2010 9:56 pm tarafından derebeyi17_44

» Chuck 4x4
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeSalı Ekim 12, 2010 7:22 pm tarafından guleryvs

» Chuck 4x3
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeSalı Ekim 05, 2010 6:17 pm tarafından guleryvs

» Chuck 4x2
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeSalı Eyl. 28, 2010 6:07 pm tarafından guleryvs

» Chuck 4x1
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 9:33 pm tarafından guleryvs

» Chuck 03x19
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 9:17 pm tarafından guleryvs

» Chuck 03x18
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 7:44 pm tarafından guleryvs

» Chuck 03x17
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 7:10 pm tarafından guleryvs

» Ramazan Bayramı
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 8:48 pm tarafından Chuckie

» bakalım bulabilecek misiniz?
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 04, 2010 11:49 pm tarafından ada

» .......gıcık olurum
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 2:35 pm tarafından cHuck4ever

En iyi yollayıcılar
ada
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) Vote_lcapWindows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) Voting_barWindows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) Vote_rcap 
_MuSTy_
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) Vote_lcapWindows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) Voting_barWindows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) Vote_rcap 
aNkaRock
Chuckie
guleryvs
lana lang
higgi_giggi
reykjavik89
chcuk_bartowski
spn
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 84 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 1:06 am tarihinde online oldu.

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM)

3 posters
YazarMesaj
pierce_town

pierce_town

Erkek

Karakter Sayfası
Durum:

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) Empty
MesajKonu: Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM)   Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 4:07 pm

Bilgisayara Xp Kurma (format Atma) Resimli Anlatım

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 1

Başlıyoruz.....
Sistemimizi ilk açılış menüsünde del f2 f10 f12 vs. gibi tuşlardan biri
ile açıp biosa girdikten sonra içinden boot menüsünü buluyoruz.size 2
ayrı bios menüsü veriyorum.her bios değişkendir.benim en çok
karşılaştığım ikisi budur.bir çoğunuzda bu ikisinden birini
kullanırsınız!içinde boot menüsünü bulup cd rom u 1.kullanılabilen ön
yükleme merkezi haline getirip harddiskinizi okumasını 2.kullanılabilen
haline getireceğiz.böylece boot olan cd rom içindeki cd önyüklemeyi
başlatacak ve format başlayacak.

1.bios anasayfası ve gitmemiz gerekn yer kırmızı ile belirtildi.

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 2

boot kısmı

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 3

2.bios anasayfası ve gitmemiz gereken yer ve kırmızı ile belirtildi.

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 4

boot kısmı

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 78440277zz9

amaç bios ta boot kısmını bulmaktır.2 farkı bios örneği verdim.yuvarlak
kırmızı içine alınan kısımlara ok tuşları ile gidip enter tuşuna basıp
boot menüsüne girin ve yine belirtilen kısımları page up page down yada
- + (eksi artı) tuşları ile first boot device yada boot device benzeri
yazan kısmı bu tuşlarla içindeki cd rom u bulup enter layın
ayarlarınızı f10 tuşu ile kaydedip y ye basın ve re-start başlasın
re-start yapınca önyükleme için bir tuşa basın...
mesajını göreceksiniz. Herhangi bir tuşa bastığınız anda sistem takılı olan
XP CD-ROM'undan sistem dosyalarını yükleyecektir ve kurulum başlayacaktır.
Eğer herhangi bir tuşa basmazsanız bir süre sonra sistem harddiskten boot
etmeye çalışacaktır.
Kurulumdan sonra XP CD-ROM'unu cd sürücüde unutanlar karşılarına tekrar
kurulum ekranı gelip şok olmasınlar diye alınmış bir önlem...

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 6

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 7

Daha sonra Setup is starting Windows mesajı ve
Windows XP Professional Setup yada Windows XP Home Setup ekranı:

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 8

ENTER tuşuna basarak devam edersek:
Windows XP Licensing Agreement yani yazılım anlaşması geldi. F8 tuşuna
basarak geçelim.
Şimdi önemli bir adıma geldik. Diskin bölümlenmesi ve formatlama işlemi

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 9

Burası formatın en önemli kısımlarından biridir.
Bu bölümde Hdd (harddisk) nizi biçimlendirme ve bölme yapacağız.Yukardaki
resimde yapmanız gereken iki seçenek var
ya c yi formatlar üzerine kurarsınız varsa d sürücünüzü de yeniden
biçimlendiririsiniz!yada biçimlendirmessiniz size kalmış.
yada de sürücünüz yoksa c yi silmek ve c-d yapmak için bölümlendirirsiniz.
bu menüde eğer menüyü iyi okur sanız zaten kolaydır.
amaç bölümü veya bölümleri sıfırlayıp yenilemektir.
Eğer disk daha önceden kullanılmışsa veya zaten içinde başka bir işletim sistemi
yüklü ise, bu ekranda varolan disk bölümü görünecektir. Ya da yukarıda olduğu
gibi Unpartitioned space adı altında bölümleme yapılmamış disk alanı görünecektir.
Siz duruma göre varolan bölümü(partititon) seçip Enter ile devam edebilir veya
Unpartitioned space'i seçip C tuşuna basarak bu alanı bölümleyebilirsiniz. Şu anda
yukarıda gözükmüyor ama bu ekranda varolan bir bölümü silme imkanı da var
(bu durumda o bölümün içindeki herşey gider ona göre..).Bu kısmı Baştan almak
gerekirse bu bölüme geldiğinizde C varsa D varsa hatta E F bile olabilir.bu bölümlerin
amacı C de Windows sistem dosyaları biriktirilir.D E F gibi bölümlerde özel dosyalarınızı
korumak ve format C bölümüne atılacağı için bilgilerinizi kaybetmemenizi sağlamak
adına ayırma işlemi olur.Böylece D de format olmadığı için bilgiler kaybolmaz.C varsa
üzerine ok tuşu ile gelin D ye basın Enter diyin L diyin bölüm sıfırlanır.D varsa ve onuda
sıfırlamak isterseniz D + Enter + L tuşuna basarak sıfırlayın.karşınıza çıkan bölümlenmemiş
alanı bölümlemek için C ye basıp harddiskinizin kapasitesine göre bütün diski bölümlendirin.
Yada C ye direk Windowsu kurun.2 ye ayırmak isterseniz böldüğünüz C nin mb mesela 80 lik
bir hdd için 15 i geçmesine gerek yok.ona 15000 değeri yazdıktan sonra geri kalan
bölümlenmemiş alan kısmına tekrar C ye basıp D bölümünü oluşturun değer olarak yazan
kısma Enter diyin 7-8 mb bi kısım kalır bu normaldir.kalan kısım bölümlenmez.

Bu ekranda ise hangi dosya sisteminin kullanılacağını soruyor.

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 10

Eğer varolan bir disk bölümünü seçip bu ekrana gelmişseniz
tekrar formatlamadan o bölümü kullanma seçeneğinizde olacaktır. Böylece o bölümdeki
bilgiler de korunmuş olur.
Bizim ise şimdi iki seçeneğimiz var: FAT veya NTFS.
(ntfs tavsiyemdir.)
şimdi diske format çekiyoruz.

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 11

Ve dosyalar CD-ROM'dan diske koplayalanıyor:

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 12

Ve sistem yeniden açılacak...:

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 13
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 14

Bu adımlarda biz hiçbirşeye elimizi sürmüyoruz, çay, kahve, kakao,
salep işte ne varsa....

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 15

Şimdi karşımıza önemli bir adım geldi. Eğer Türkçe dışında
bir versiyonu yüklüyorsanız(muhtemelen English olanı..) bu ekranda hem Customize
düğmesine tıklayarak Türkiye'yi seçmemiz lazım, hem de Details ile Türkçe klavyeyi
seçmemiz gerekiyor.

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 16

İsminizi ve eğer bir kurumda yükleme yapıyorsanız kurum
ismini yazın:

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 17

25 haneli Product key'i girin (Windows XP CD-ROM üzerinde-
kutusunda yazıyor) sonra sırayla resimlere bakın

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 18

bu kısma görünmesini istediğiniz adı yazın.(ingilizce karakter
olmalı imla içermemeli)

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 19
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 20
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 21
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 22
restart:
Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) 1
_MuSTy_
Moderatör
Moderatör
_MuSTy_

Erkek

Karakter Sayfası
Durum: kafası iyi kafası iyi

MesajKonu: Geri: Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM)   Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 8:16 pm

paylaşımlar güzelde, dikkat et seni hacker die hapse atmasınlar affraid
http://webaslan.com
pierce_town

pierce_town

Erkek

Karakter Sayfası
Durum:

MesajKonu: Geri: Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM)   Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 8:38 pm

hacklerlikle işim olmaz... ki hackle ilgili bişey indirdimmi? verdiğim linklerde virus var mı sayın Mustafa bey Smile
px7009
Just Administrator
px7009

Erkek
İş/Hobiler : PADI

Karakter Sayfası
Durum: anormal anormal

MesajKonu: Geri: Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM)   Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 10:18 pm

Abi çok basit den başlamışsın ya senden bi wireless hack anlatımı beklerdik linux dan Very Happy airhack falan bu çok basit olmuş ama güzel paylaşım Very Happy
px7009
Just Administrator
px7009

Erkek
İş/Hobiler : PADI

Karakter Sayfası
Durum: anormal anormal

MesajKonu: Geri: Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM)   Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 10:20 pm

Bu arada hackle ilgili şeyler koyabilirsin ama bunların sözde hacklemek için dfeğil hackerların bizi nasıl hacklediğini öğrenip önlemimizi amlmamız için olsun Very Happy
pierce_town

pierce_town

Erkek

Karakter Sayfası
Durum:

MesajKonu: Geri: Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM)   Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM) I_icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 10:28 pm

sonucta windows xp kuramadan bilgisayar açılmaz... yani temelden başlıcaksın... xp kuramadıktan sonra cleaner, anti virüs cart curt yüklesen ne yazar... sırayla Smile

Windows XP FORMAT Atma (RESİMLİ ANLATIM)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-