Chuck hakkındaki konuları görmek ve linklerden yararlanmak için lütfen üye olun...

CHUCK-TR Yönetimi.
Chuck hakkındaki konuları görmek ve linklerden yararlanmak için lütfen üye olun...

CHUCK-TR Yönetimi.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welcome to Intersect

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» Sınırsız Muhabbet V
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeÇarş. Şub. 08, 2012 6:44 pm tarafından _MuSTy_

» Chuck 4x10
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeÇarş. Ara. 01, 2010 12:11 am tarafından guleryvs

» "X" Kişiye Gönderme
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 4:01 pm tarafından lana lang

» Chuck 4x9
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 1:54 pm tarafından guleryvs

» Kurban Bayramınız Kutlu olsun...
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 1:05 pm tarafından cHuck4ever

» Chuck 4x8
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 1:35 pm tarafından guleryvs

» İngilizce son harften kelime
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeSalı Kas. 09, 2010 7:56 pm tarafından pierce_town

» Üzgünüm çünkü..
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeCuma Kas. 05, 2010 6:13 pm tarafından cHuck4ever

» Bu isim senin neyin oluyor
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeCuma Kas. 05, 2010 6:07 pm tarafından cHuck4ever

» son harften kelime türetmececilik=))
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeCuma Kas. 05, 2010 6:05 pm tarafından cHuck4ever

» Chuck 4x7
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeSalı Kas. 02, 2010 7:53 pm tarafından guleryvs

» Chuck4x6
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 8:22 pm tarafından guleryvs

» Chuck 4x5
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeSalı Ekim 19, 2010 8:22 pm tarafından guleryvs

» 2010'dan Geriye Sayalım..
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimePtsi Ekim 18, 2010 8:19 pm tarafından higgi_giggi

» *aNkaRock* (:
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeÇarş. Ekim 13, 2010 9:56 pm tarafından derebeyi17_44

» Chuck 4x4
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeSalı Ekim 12, 2010 7:22 pm tarafından guleryvs

» Chuck 4x3
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeSalı Ekim 05, 2010 6:17 pm tarafından guleryvs

» Chuck 4x2
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeSalı Eyl. 28, 2010 6:07 pm tarafından guleryvs

» Chuck 4x1
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 9:33 pm tarafından guleryvs

» Chuck 03x19
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 9:17 pm tarafından guleryvs

» Chuck 03x18
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 7:44 pm tarafından guleryvs

» Chuck 03x17
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 7:10 pm tarafından guleryvs

» Ramazan Bayramı
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeCuma Eyl. 10, 2010 8:48 pm tarafından Chuckie

» bakalım bulabilecek misiniz?
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 04, 2010 11:49 pm tarafından ada

» .......gıcık olurum
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 2:35 pm tarafından cHuck4ever

En iyi yollayıcılar
ada
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" Vote_lcapAtatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" Voting_barAtatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" Vote_rcap 
_MuSTy_
Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" Vote_lcapAtatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" Voting_barAtatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" Vote_rcap 
aNkaRock
Chuckie
guleryvs
lana lang
higgi_giggi
reykjavik89
chcuk_bartowski
spn
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 84 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 1:06 am tarihinde online oldu.

******: "Yahu Bu Kız Beni Terletti"

YazarMesaj
marcusx

marcusx

Lakap : marcusx

Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" Empty
MesajKonu: ******: "Yahu Bu Kız Beni Terletti"   Atatürk: "Yahu Bu Kız Beni Terletti" I_icon_minitimePtsi Haz. 08, 2009 7:12 pm

****** batı müziğinin de hayranıydı.O dönemlerde balolarda,
ziyafetlerde hemen hemen yapılan iki dans vardı.Biri Tango ve biri de
Vals idi.Çarliston da vardı, ama onu daha ziyade hanımlar yapardı.
****** tangoyu ve valsı müthiş güzel yapardı.Kendisine has ve
özelliklerde,dönüşleri ve yürüyüş stilleri vardı.Balo ve ziyafetlerde
hanımlar onunla dans etmek için adeta yarışırlardı.O da hiç kırmaz
nazikçe kalkar ve dansı yapar ve damının oturmasına kadar beklerdi.O
bir centilmendi.
Bir dans hatırası da vardır.Bir gece vapurda bir balodaydık.Adını tam
olarak hatırlayamadığım güzel bir bayan da balodaydı.******'ün
masasında neşeli neşeli konuşuyorlardı.Birden ****** bayanı dansa
kaldırdı ve dansa başladılar, fakat bir müddet sonra ******'ün
durakladığını ve biraz da keyifsizleştiğini görür gibi olduk.Bayanla
hem dans ediyor hem de bir yandan konuşuyordu, ama neler konuştuğunu
tabii duyamadığımızdan bilemiyorduk.Birkaç dakika geçti, ****** tekrar
eski neşesine döndü ve dansa ayrı güzellikle devam etti.Dansı bitirip
yerlerine oturunca masadakilere döndü ve "Yahu bu kız beni terletti,
dansta beni o idare etmeye kalktı.Ben de dansı erkek idare eder dememe,
'Bırakın da, bu gece ben sizi idare edeyim' demez mi?Şaşırdım, hoşuma
da gitti ama baktım iş kötü,ona 'Bir milleti idare edeni bir kadın
yönetmeye kalkarsa, o memleket batar, gel biz oturalım' dedim ve
oturduk.Ne dersiniz, iyi yaptım değil mi?" diyerek kahkahayı
patlatmıştı.Kızcağız da dinlemiş yüzü kıpkırmızı olmuştu.

KAYNAK:
ATATÜRK'ÜN YANI BAŞINDA - ÇANKAYA KÖŞKÜ KÜTÜPHANECİSİ NURİ ULUSU'NUN HATIRALARI
Derleyen:Mustafa Kemal ULUSU
Sayfa 222-223

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-